Brusel / click here

Malé zelené plíce Evropské čtvrti- Park Léopold s Přírodovědným muzeem a Institutem Solvay.

Park Léopold a budova Institutu Solvay
Park Léopold a budova Institutu Solvay
Po levé straně  malé Place du Luxembourg- spolehlivý kavárenský a restaurační přístav před všemi případnými bouřemi v EP. Též neoficiální centrum Evropské čtvrt / Quartier européén.   

ohled z EP na Place du Luxembourg

Pohled z EP na Place du Luxembourg

Výhled z 15. patra EP na čtvrť evropských institucí a staveniště těch nových.  A těžká otázka na závěr; je Brusel krásný? Ano nebo ne?

Výhled z kopule EP

Výhled z kopule EP

 

Evropský parlament z boku, nepříliš fotogenický, nepříliš udržovaný, nepříliš čistý. „Prosím, Monsieur, račte vstoupit do své budoucnosti, boty si u nás zouvat nemusíte” pravila slečna a rozpustila se v dopolednim smogu.

Areál Evropského parlamentu

Areál Evropského parlamentu

  

Park Léopold v sousedství Evropského parlamentu. Útočiště euroúředníků (zvláštní to národ nadlidí pečujících s příkladnou péčí o Evropu- ale jen do 3. odpoledne a mimo obědovou pauzu), ale například i pánů v nejlepších letech, co zvládnou vedle venčení psa i kouřit doutník a pročítat zadumaně Le Soir. Upozornění na závěr; čistota ani teplota vody ke koupeli zrovna neláká, ale není vyloučeno, že to stojí za to….

Parc Léopold / Leopoldpark

Parc Léopold / Leopoldpark

 

Rue de l´Orient / Morgenlandstraat/ Východní ulice číslo  129 (dům po levé straně úplně nahoře), můj nový domov pro nadcházející podzim a zimu. Oválný skleněný obr na horizontu je pak Evropský parlament- moje nové působiště. Deset minut pěšky do práce, začínám sám sobě závidět. A zítra první pracovní den. La vie es belle !!!!  

snimky-brusel-vsechny-058
Moje ulice

Tento článek byl vložen on Pátek, Září 4th, 2009 at 16.44 a je v rubrice 1. Bruselský blog. Sledujte komentáře pomocí RSS 2.0. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply